بلاگ دبی بازار, خرید سرخ کن, راهنمای خرید

نحوه استفاده از سرخ کن بدون روغن برای غذاهای خوشمزه ، ترد و سالم

How-to-use-a-fryer-without-oilسرخ کن بدون روغن یکی از محبوب ترین دستگاه های حال حاضر هر آشپزخانه ای ست اگر نحوه استفاده از این دستگاه را نمی دانید،اکنون زمان آن فرا رسیده که کامل یادبگیرید. این دستگاه آشپزخانه می تواند غذاها را بدون نیاز به روغن زیاد کاملا ترد کند. این به تنهایی کافی است تا خودتان آن را امتحان کنید. و دستور العمل های خوشمزه سرخ کن بدون روغن مانند چیپس دلیل خوب دیگری ست که نحوه کار با آن را یاد بگیرید.

نحوه استفاده از سرخ کن بدون روغن را بیاموزید تا بتوانید شروع به تهیه سیب زمینی سرخ کرده سالم، مرغ سرخ شده، دسر و غیره کنید. و اگر مطمئن نیستید که کدام سرخ کن بدون روغن رو بخرید یا کدام ممکن است برای خانواده شما مناسب تر باشد، ما بهترین سرخ کن بدون روغن موجود در بازار را به شما معرفی می کنیم.

سرخ کن فیلیپس HD9200

سرخ کن بدون روغن چگونه کار می کند؟

اگرچه ممکن است جادویی به نظر برسد، اما توضیح ساده ای برای نحوه کار سرخ کن ها وجود دارد. همانطور که می دانید، به جای استفاده از روغن داغ برای سرخ کردن غذا، سرخ کن های بدون روغ از نظر فنی اصلاً سرخ کردنی انجام نمی دهند.در عوض، حرارت زیاد (از یک کویل نزدیک به سبد غذا)، همراه با یک فن که هوا را به طور یکنواخت در سراسر دستگاه به گردش در می‌آورد، بافتی نزدیک به آنچه در غذاهای سرخ شده پیدا می‌کنید،ایجاد می‌کند.

1.سرخ کن بدون روغن را از قبل گرم کنید.

درست مانند فر ، سرخ کن بدون روغن قبل از آماده شدن برای شروع پخت به زمان نیاز دارد تا از قبل گرم شود. بیشتر سرخ کن های بدون روغن تنها به چند دقیقه برای پیش گرم شدن نیاز دارند، به این معنی که سرخ کن شما باید بعد از تنها پنج دقیقه یا کمتر آماده شود. برای گرم کردن سرخ کن خود، آن را روی دمایی که در حال پختن هستید تنظیم کنید (ممکن است یک صفحه نمایش دیجیتال یا یک صفحه برای تنظیم دما داشته باشید). برخی از سرخ کن های بدون روغن نیازی به پیش گرم کردن ندارند، اما اگر آن را از قبل گرم نکنید،احتمالاً کمی بیشتر طول می کشد تا غذای شما پخته شود.

2.مطمئن شوید که غذای شما خشک است.

قبل از قرار دادن غذا در سرخ‌کن، حتماً آن را خشک کنید. هر چه غذای شما هنگام داخل شدن خشک‌تر باشد، وقتی بیرون بیاید تردتر می‌شود. مایع اضافی نیز می‌تواند باعث پاشیده شدن و دود کردن آن شود، بنابراین حتی اگر فکر می‌کنید مواد شما خشک هستند، قبل از افزودن به سبد، یک حوله کاغذی را به آن ها نزدیک کنید.

3.مقدار کمی روغن اضافه کنید و در سبد قرار دهید.

در حالی که ما انتظار داریم بدون روغن سرخ کنیم، سرخ کن های بدون روغن برای ترد شدن غذا به کمی روغن نیاز دارند (اما شما از سرخ کن های سنتی بسیار کمتر استفاده می کنید). غذای خود را با مقدار کمی روغن (حدود یک قاشق غذاخوری یا کمتر) داخل سرخ کن قرار دهید تا به طور یکنواخت پخته شود،مطمئن شوید که سبد را با غذا پر نکنید. اگر این کار را انجام دهید غذا ترد نمی شود.بهتر است به صورت چند مرحله ای غذا را بپزید تا مطمئن شوید که همه چیز به طور مساوی پخته می شود.

4. سرخ کنید و هم بزنید.

حالا تایم مشخصی را با توجه به غذا به سرخ کن بدهید تا غذا را برای شما سرخ کند. اکثر دستور العمل ها مستلزم این هستند که غذای خود را در نیمه تایم پخت هم بزنید یا سبد را در نیمه راه تکان دهید. این کمک می کند همه چیز به طور یکنواخت پخته شود و خوب و ترد شود. اگر در حال پختن غذای پرچرب هستید، مانند بال مرغ، ممکن است لازم باشد سینی زیرین را چند بار بررسی کنید تا چربی اضافی خالی شود.سپس غذای خود را از سبد خارج کرده و اجازه دهید چند دقیقه قبل از خارج کرد از سرخ کن در آن خنک شود.

سرخ کن بدون روغن

نکاتی درباره سرخ کن بدون روغن

آیا می خواهید از سرخ کن بدون روغن حداکثر استفاده را ببرید؟ در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هر بار که آن را روشن می کنید به خاطر بسپارید:

  • حتماً بعد از هر بار استفاده سرخ کن آن را تمیز کنید. بیشتر غذاها احتمالاً حداقل چند قطره روغن از خود به جا می‌گذارند و نمی‌خواهید به سرخ‌کن شما بچسبد زیرا دفعه بعد که از آن استفاده می‌کنید شروع به دود می‌کند. و فراموش نکنید که سینی پایینی را برای روغن اضافی بررسی کنید و آن را همراه با سبد تمیز کنید.
  • سعی کنید از سرخ کن های بدون روغن استفاده کنید. شما شاید نتوانید یک قالب کیک کامل را در سرخ کن خود قرار دهید، اما اگر به پختن و درست کردن سایر دستور العمل های غیر سرخ شده در سرخ کن علاقه مند هستید، می توانید تعداد زیادی ظرف کیک برای پخت و پز پیدا کنید. همچنین می‌توانید سایر ابزارهای سرخ‌کن را پیدا کنید، مانند قفسه‌های مرتفعی که به شما امکان می‌دهد یک وعده غذای کامل را بپزید.

پیشنهاد های ما برای خرید سرخ کن بدون روغن

اگر هنوز سرخ کن بدون روغن را خریداری نکرده اید ، هنگام انتخاب زیاد بدون تعداد گزینه های موجود شما را غافلگیر می کند.به ما اعتماد کنید: شما می توانید با قیمت مناسب بهترین سرخ کن هار از دبی بازار خریداری کنید. در اینجا چند مورد از بهترین سرخ کن های بدون روغن آورده شده است:

در حال حاضر بهترین سرخ کن های موجود در بازار از برندهای فیلیپس و تفال هستند.

منابع و مطالعه بیشتر: www.bhg.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *